Przejdź do treści
Strona główna » Akcesoria do łóżek

Akcesoria do łóżek

  • przez
Akcesoria do łóżek

Stolik nocny

Inne małe przedmioty, które uprzyjemniają pobyt w łóżku. Najbardziej klasyczny jest stolik nocny. Dzięki niemu możesz mieć pod ręką wszystko, co chcesz. Stolik nocny jest wykonany z różnych materiałów we wszystkich możliwych stylach, więc wybierz go w zgodzie z resztą sypialni. Wybierz odpowiednią wysokość stolika oraz wielkość blatu. Oczywiście dostosuj stolik nocny do ilości miejsca obok łóżka. .  Niektóre łóżka można kupić w zestawie ze stolikami nocnymi pasującymi do Twojego wystroju.

Oświetlenie

Często przydaje się także lampa obok łóżka, abyś nie musiał błąkać się w ciemności i mógł czytać wygodnie. Możesz umieścić ją na stoliku nocnym lub przymocować do wezgłowia. Oferowane są w sprzedaży łóżka z wbudowanymi lampami na wezgłowiu. Zawsze wybieraj ciepły kolor światła, który nie powstrzyma cię przed zaśnięciem. Zimne światło zapobiega wytwarzaniu hormonu melatoniny, który jest kluczem do snu.

Do oświetlenia dekoracyjnego możesz wybrać także łóżko z podświetleniem LED . Takie łóżka są idealne do stworzenia wieczornej atmosfery. Niezależnie od tego, czy wybierzesz odważniejsze kolory, czy wolisz klasykę, to zależy od Ciebie.

Pojemnik na pościel

Jeśli mieszkasz w mniejszym mieszkaniu i chcesz w pełni wykorzystać miejsce w sypialni to w takim przypadku łóżko z pojemnikiem na pościel jest pożądanym meblem. W takim łóżku można schować dodatkowo pościel lub inne rzeczy.

Pojemnik na pościel może mieć postać wysuwanych szuflad dla łatwego dostępu do wszystkich przechowywanych przedmiotów lub składanych półek, które pozwalają na korzystanie z całego wnętrza łóżka. Szuflady są bardziej odpowiednie do większych sypialni, w których jest wystarczająco dużo miejsca do wyciągnięcia. Pojemniki na pościel podnoszone od góry sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, można je przechylić na bok lub na czoło w zależności od zastosowanego mechanizmu.

Jeśli mieszkasz na parterze lub w mieszkaniu o wyższej wilgotności, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz łóżka z pojemnikiem na pościel. Zimno i wilgoć z podłogi w połączeniu ze słabą cyrkulacją powietrza mogą powodować powstawanie pleśni pod łóżkiem.

Nasze łóżka z pojemnikiem na pościel:

Materac


Wraz z ramą łóżka i stelażem łóżka materac tworzy miejsce do idealnego wypoczynku. Jaki wybrać? Oczywiście ważne jest, aby pasowała do ramy wybranego łóżka. Ale to nie koniec.

Materace są klasyfikowane według twardości na miękkie, średnie i twarde. Miękkie są odpowiednie dla osób cierpiących na bóle stawów, a średnio twarde materace są odpowiednie dla większości populacji, w tym dzieci. Twarde materace docenią osoby o większej wadze lub wymagające większego wsparcia kręgosłupa.

Na rynku znajdziesz materace wykonane z wielu różnych materiałów, od najpopularniejszej pianki poprzez naturalny lateks i kokos. Istnieje kilka rodzajów pianek o różnych właściwościach, które często łączą się z naturalnymi materiałami, które zwiększają sztywność i są hipoalergiczne. Dlatego dowiedz się, z czego wykonany jest materac i czy jego parametry Ci odpowiadają.

Jeśli odczuwasz ból pleców, zalecamy sięgnięcie po materac ortopedyczny. Dorośli średniego wzrostu mogą wybrać materac ze strefami anatomicznymi 3, 5 lub 7 strefowymi, aby jeszcze lepiej rozłożyć ciężar i podeprzeć kręgosłup.

Dla osób obłożnie chorych produkowane są specjalne materace przeciwodleżynowe, które skutecznie zapobiegają odleżynom.

Praktycznym rozwiązaniem jest zakup materaca ze zdejmowaną osłoną, co znacznie upraszcza konserwację i pranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *